Aktualności

25. edycja NEW YORKER Battle of the Year!

25. edycja NEW YORKER Battle of the Year!
25. edycja NEW YORKER Battle of the Year! Międzynarodowa firma modowa – NEW YORKER, powraca z kolejną edycją NEW YORKER Battle of the Year. W

25. edycja NEW YORKER Battle of the Year!

Międzynarodowa firma modowa – NEW YORKER, powraca z kolejną edycją NEW YORKER
Battle of the Year. W tym roku gościem specjalnym będzie pochodzący ze Stanów Zjednoczonych zespół Jabbawockeez.

18 października br. Brunszwik po raz kolejny będzie miał przyjemność gościć najlepszych tancerzy breakdance z całego świata. Ich wyczyny będzie można podziwiać w Volkswagen Halle.

Będzie to już 25. edycja tego wyjątkowego wydarzenia – pierwsze BOTY (Battle of the Year) odbyło się
w lipcu 1990 roku, wtedy jeszcze pod nazwą Międzynarodowego Pucharu Breakdance. Niezwykłe popisy i pojedynki zwane “bitwami” oraz liczne warsztaty to jedne z wielu atrakcji, które czekają na miłośników breakdance od 16 do 18 października w Brunszwiku.

Wielki finał rozpocznie się w sobotę 18 października o godzinie 18:30 na arenie Volkswagen Halle. Poza znanymi zespołami jak The Ruggeds (Benelux), Body Carnival (Japonia) i zwycięzcami poprzedniej edycji Fusion MC z Korei Południowej, szansę na pokazanie swoich umiejętności dostaną również nowoprzybyli. Zespół The Saxonz wytańczył sobie możliwość reprezentowania Niemiec
w finale NEW YORKER Battle of the Year po tym jak pokonał konkurencję na zawodach kwalifikacyjnych w niemieckim Hanowerze. Dla tych pochodzących z Saksonii chłopaków jest to spełnienie dziecięcych marzeń – “Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy, a nasz czas i wysiłek nie poszły na marne. Poświeciliśmy 9 miesięcy na przygotowanie się do tych pojedynków.”

Jedną z atrakcji specjalnych będzie obecność Jabbawockeez. Licząca 8 osób ekipa ze Stanów Zjednoczonych wygrała pierwszą edycję telewizyjnego programu “America’s Best Dance Crew”. Aktualnie występują oni we własnym show w Las Vegs Strip.

Poza najlepszymi zespołami warto zwrócić uwagę także na jury, w którym zasiądą takie sławy sceny breakdance jak Lilou (Francja), Roxrite (USA) i Storm (Niemcy). W tym roku to oni wyłonią zwycięzców 25. edycji NEW YORKER Battle of the Year. Dobrą zabawę zapewnią prowadzący – Spax z Niemiec
i D-Stroy ze Stanów. O muzykę podczas pojedynków zadbają DJ Nobunaga (Holandia) i DJ Lean Rock (USA).

A to już wiesz?  Włodzimierz Szpinger for Empik - kolekcja artystyczna

New Yorker wspiera Battle of the Year od 2008 roku. Jako firma intensywnie działająca w świecie mody
i lifestyle’u jest idealnym oraz wiarygodnym partnerem dla BOTY. Podobnie jak cała rzesza fanów, New Yorker nie może się doczekać rozpoczęcia tych niesamowitych tanecznych pojedynków.

Bilety dostępne są w sprzedaży na stronie www.boty-shop.de oraz we wszystkich agencjach dystrybuujących bilety. Więcej informacji na oficjalnej stronie marki: www.newyorker.de/en/entertainment/boty-2014.

NEW YORKER Battle of the Year 2013_2-002-2014-10-11 _ 21_17_54-80

Jabbawockeez-003-2014-10-11 _ 21_17_54-80

NEW YORKER Battle of the Year 2013_1-001-2014-10-11 _ 21_17_54-80

NEW YORKER BATTLE OF THE YEAR – PROGRAM

• Czwartek, 16/10/2014 / godz. 20:00 / NEW YORKER Battle of the Year – Wieczór z Teatrem / Staatstheater, Brunszwik
Zespoły taneczne z całego świata przedstawią swoje zachwycające układy taneczne w rytm najróżniejszych gatunków muzycznych. Wystąpią m.in. Bad Trip Crew z Francji, Llyoyd’s Company z Holandii oraz Vertente Única z Brazylii.

• Piątek, 17/10/2014 / godz. 18:00 / “Bitwa” 1 na 1 / Schloss Arkaden (naprzeciwko sklepu NEW YORKER), Brunszwik
Cieszący się uznaniem b-boys, tacy jak Khali (Francja), Kazuki Roc (Japonia), Gravity (USA)
i Lil Zoo (Maroko) zmierzą się ze sobą w tanecznych pojedynkach. Zwycięzcę wybierze jury
w składzie: Roxrite (USA), Kevin Renegade (Wielka Brytania), The End (Korea Połoudniowa), Poe One (USA) i Neguin (Brazylia).

• Piątek, 17/10/2014 / godz. 18:00 / Impreza “na rozgrzewkę”, pojedynki 2 na 2 b-girls
z całego świata, “bitwa” w stylu funk / Jugendzentrum Mühle, Brunszwik
Przed wielkim finałem, w centrum młodych odbędzie się impreza “na rozgrzewkę”. Znane duety takie jak Legend i Nossy (Nowa Zelandia), Shie Chan i Nagi (Japonia) oraz Paulina i Rose stawią sobie czoła w pojedynkach b-girls 2 na 2. Zapisy na Funk Style Battle będą przyjmowane w dniu wydarzenia, przy wejściu.

• Sobota, 18/10/2014 / godz. 12:00 – 15:00 / Dzień Kultury BOTY / Akademia Muzyczna NEW YORKER, Brunszwik
Głównym założeniem świętowanego po raz pierwszy Dnia Kultury BOTY jest wspieranie wzajemnej wymiany doświadczeń i nauki. Na zainteresowanych czekają różne warsztaty, prowadzone przez takie sławy breakdance jak Menno, Neguin i Roxrite. Alternatywą będzie Hot Moves Show prowadzony przez legendarnego b-boya Storm.
• Sobota, 18/10/2014 / godz. 20:30 / Wielki Finał NEW YORKER Battle of the Year / Volkswagen Halle, Brunszwik

A to już wiesz?  Koncert JoseCura i jego goście. 14 czerwca 2014 r.

• Sobota, 18/10/2014 / godz. 23:00 / Afterparty NEW YORKER Battle of the Year /
Kluby: Schwanensee, Pfau-Club, XO, Apartment 38, Eule; Brunszwik

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy