Teatr

„Kolacja kanibali” – debiut teatralny Borysa Lankosza

INFORMACJA PRASOWA
Warszawa, 5 listopada 2014 r.

„Kolacja kanibali” – debiut teatralny Borysa Lankosza
W oczekiwaniu na styczniową premierę „Ziarna prawdy”, Borys Lankosz pracuje nad swoim teatralnym debiutem – spektaklem „Kolacja kanibali”. Jego premiera odbędzie się w Teatrze Polonia już 6 listopada br.

W 1942 r. w okupowanej Francji siedmioro przyjaciół spotyka się na urodzinach pani domu. Impreza toczy się beztrosko, aż do chwili gdy pod oknami kamienicy ginie dwóch niemieckich oficerów. Wtedy w mieszkaniu pojawia się oficer SS, składając gospodarzom i gościom propozycję, której żadne z nich nawet nie mogło sobie wcześniej wyobrazić…

Premiera „Kolacji kanibali” odbyła się 14 września 2010 roku w Paryżu, gdzie niedawno, w Teatrze Palais-Royal, sztuka świętowała swój 700. spektakl. Równocześnie była wystawiana także w Szwajcarii i Belgii. Zdobyła dotąd 3 Moliery, a niebawem będzie grana w Niemczech i we Włoszech.

Na deskach Teatru Polonia zobaczymy: Aleksandrę Domańską, Andrzeja Deskura, Kamila Maćkowiaka, Piotra Makarskiego, Grzegorza Stosza, Rafała Mohra oraz aktorów, którzy pojawili się w obsadzie „Ziarna prawdy”: Justynę Grzybek i Zbigniewa Konopkę.
Premiera w Teatrze Polonia jest dla Borysa Lankosza debiutem teatralnym na dużej scenie. W 2013 roku reżyser zrealizował w Teatrze Telewizji musical „Pamiętnik pani Hanki” z muzyką Jerzego Wasowskiego.

Zachęcamy do odwiedzin facebookowego profilu filmu „Ziarno prawdy”, na którym publikowane są aktualne informacje oraz dodatkowe materiały dotyczące produkcji:

https://www.facebook.com/ziarnoprawdyfilm


„ZIARNO PRAWDY”
Premiera: 9 stycznia 2015
Reżyseria: Borys Lankosz
Scenariusz: Zygmunt Miłoszewski, Borys Lankosz
Zdjęcia: Łukasz Bielan
Obsada: Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Modest Ruciński, Zohar Strauss
Produkcja: Polska 2014
Producent: Studio Rewers – Anna Drozd, Borys Lankosz, Grzegorz Szymański, Edward Tobiszewski
Koproducenci: Telewizja Polska S.A, Agora S.A., Arttech Cinema, Narodowy Instytut Audiowizualny, Aeroplan
Dystrybucja: NEXT

Borys Lankosz_fot. Stepan Rudik

Plakat_mat. Teatru Polonia