Cudzoziemcy Współpraca międzynarodowa

O współpracy polsko-litewskiej

O współpracy polsko-litewskiej Od 6 do 7 lutego br. w Wilnie odbywało się kolejne, XIV posiedzenie Polsko-Litewskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej. Spotkaniu przewodniczyli Piotr

O współpracy polsko-litewskiej
Od 6 do 7 lutego br. w Wilnie odbywało się kolejne, XIV posiedzenie Polsko-Litewskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej. Spotkaniu przewodniczyli Piotr Stachańczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Sigitas Šiupšinskas, litewski wiceminister spraw wewnętrznych.

Podczas spotkania komisja przedyskutowała najważniejsze kwestie pojawiające się we współpracy polsko-litewskiej oraz określiła zadania trzech grup eksperckich ds. współpracy: przygranicznej, międzyregionalnej oraz w dziedzinie gospodarki przestrzennej na 2012 rok.

Omówiono także zagadnienia związane z realizacją projektów: drogowego pod nazwą „Via Baltica” i kolejowego: „Rail Baltica”, dotyczących modernizacji i rozwoju głównych szlaków transportowych łączących Polskę i Litwę.

Członkowie komisji rozmawiali także na temat perspektywy tworzenia centrów logistycznych na obszarze przygranicznym Polski i Litwy, wzdłuż szlaku kolejowego „Rail Baltica”. Przedstawiono również prace nad polsko-litewskimi porozumieniami w obszarze współpracy służb granicznych, a także współpracę w obszarze funduszy europejskich.

Na zakończenie współprzewodniczący komisji podpisali protokół z XIV posiedzenia Polsko-Litewskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej.

http://www.msw.gov.pl

A to już wiesz?  już ponad 570 osób złożyło wnioski o zalegalizowanie swojego pobytu w Polsce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy