Aktualności

Zapraszamy na spektakl na podstawie książki: Tsigan. The gypsy poem

Warszawa, 16.01.2015 r. TSIGAN. THE GYPSY POEM – CYGAN. POEMAT ROMSKI SPEKTAKL W MUZEUM POLIN 25 stycznia (niedziela) godz.19.00 W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci

Warszawa, 16.01.2015 r.

TSIGAN. THE GYPSY POEM – CYGAN. POEMAT ROMSKI
SPEKTAKL W MUZEUM POLIN
25 stycznia (niedziela)
godz.19.00

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu Muzeum POLIN zaprasza na spektakl na podstawie książki Tsigan. The gypsy poem autorstwa Cecilii Woloch.

Spektakl Tsigan. The gypsy poem to osobista, liryczna opowieść o podróży w poszukiwaniu tożsamości, o pamięci przodków wplecionej w historie wojennej traumy. Opowieść wypełniona muzyką i tańcem odkrywająca bolesne wątki społecznej stygmatyzacji Romów. Opowieść, która jest przejmującym świadectwem kulturowego i historycznego dziedzictwa Romów.

Przedstawienie na podstawie książki Tsigan. The gypsy poem to także dumne, oparte na wcześniejszej działalności badawczej Cecilii Woloch świadectwo, wzbogacone o muzykę i taniec, tworzące wyśmienite przedstawienie muzyczno-teatralne. Wydarzenie w jęz. angielskim z tłumaczeniem na jęz. polski.
Wstęp wolny. Wydarzenie w jęz. angielskim z tłumaczeniem na jęz. polski.

Cecilia Woloch to wielokrotnie nagradzana pisarka i poetka amerykańska, wykładowczyni Uniwersytetu Południowo-Kalifornijskiego (USC), autorka tomów Carpathia (2009), Late (2003), Sacrifice (1997), która w swojej poezji odnosi się do wątków historii własnej rodziny: pochodzących z Karpat Romów.

Wydarzenie w jęz. angielskim z tłumaczeniem na jęz. polski.

25 stycznia 2015, Audytorium Muzeum POLIN, godz. 19:00. Wstęp wolny.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy